תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה – מי יפצה?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

בישראל שנת 2022 ישראלים רבים בוחרים להתנייד עם אופנוע. מדובר בכלי שיש לו יתרונות רבים: העמידה המייגעת בפקקים נחסכת מכם, הרבה יותר קל למצוא חנייה ומדובר בכלי שתופס הרבה פחות מקום בכביש מאשר אוטו גדול ומסורבל. עם זאת, חשוב לדעת שכאשר רוכשים אופנוע יש לרכוש ביטוח חובה אשר מעוגן באופן חוקי במדינת ישראל. נסיעה ללא ביטוח חובה היא אסורה לפי החוק ואף מסוכנת, אך מה קורה אם בכל זאת רכבתם על אופנוע ונעשתה תאונה ללא ביטוח חובה? מי ישלם פיצויים בעד התאונה? במאמר זה נענה על שאלות אלו בהרחבה.

תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה: מה עושים

אם לקחתם החלטה לרכב על אופנוע ללא ביטוח חובה מדובר בהחלטה שגויה ואף מסוכנת, אבל אי אפשר לבכות על חלב שנשפך וחייבים להבין מה עושים הלאה. אם קרה מקרה ואף חוויתם תאונת אופנוע, בוודאי אתם רוצים לדעת מי אחראי על פיצוי נפגעי תאונת אופנוע. מדובר בביש מזל ובמצב שאף אחד לא רוצה להגיע אליו, אך לעיתים המציאות מחייבת אותנו להתמודד עם מקרים כגון אלו. מה עושים במקרה בו קרתה תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה? הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

מי אחראי על פיצוי נפגעי תאונות אופנוע

עורך דין מקצועי לענייני תאונות דרכים יוכל לסייע לכם לאחר שקרתה תאונת אופנוע, בין אם נסעתם עם ביטוח חובה ובין אם נסעתם בלעדיו. תאונות דרכים ותאונות אופנוע בפרט עלולות לגרום לנזקים רבים שהעלות שלהם גבוהה. מי משלם במקרה כזה ודואג לתחום פיצוי נפגעי תאונות אופנוע? התשובה מורכבת וכל מקרה לגופו. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין בהקדם האפשרי שיכווין אתכם לאורך השלבים המשפטיים השונים אחרי התאונה. 

לסיכום

מי אחראי לתת פיצוי נפגעי תאונות אופנוע זו שאלה שעולה כאשר יש תאונת אופנוע ולא כל הצדדים היו בעלי ביטוח חובה. כאשר לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח חשוב לדעת מי כן משלם את הנזקים, ועורך דין יוכל לענות על שאלה זו. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:
אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית באבחון סרטן

האם אתם או מישהו שאתה אוהב נפגע בגלל אבחון שגוי של סרטן? חשוב להבין את הזכויות המשפטיות והאפשרויות שלכם לקבלת פיצויים אבחון מוקדם של סרטן

קרא עוד »
דילוג לתוכן