קבלת אזרחות ישראלית לזרים- זה אפשרי

תוכן עניינים
יעל גולדמן

עורכת תוכן ראשית

הבסיס החוקתי לקבלת אזרחות בישראל נוסח במסגרת חוק האזרחות. במהלך השנים שחלפו חלו שינויים בחוק ובהגדרות השונות. חרף השינויים, הליך קבלת אזרחות ישראלית יכול להיות מורכב וארוך. אך בכל זאת, תושבים חסרי אזרחות השוהים בארץ או מהגרים פונים להגשת בקשה לאזרחות ישראלית בכדי לקבל את כל הזכויות של המדינה. בין הזכויות המשמעותיות המגיעות לבעל אזרחות ישראלית הן: הזכות להצבעה בבחירות, זכות לקבלת דרכון ישראלי, יכולת כניסה ויציאה חופשית מהארץ ואליה. 

מי זכאי לקבל אזרחות ישראלית?

אזרחות ישראלית באופן טבעי מוענקת למי שנולד בישראל או לחילופין עבור מי שנולד במדינה אחרת אך הוריו היו אזרחי ישראל שחיו במדינה. בנוסף לכך ישנה אזרחות המוענקת מכוח חוק השבות עבור יהודים ומכוח חוק הישיבה עבור לא יהודים. עבור זרים המעוניינים להתאזרח בישראל ניתנת אפשרות לקבל אזרחות ישראלית בכמה תנאים. שהות במשך שלושה שנים לכל הפחות, זכאות לישיבה בישראל כבסיס קבע, נכונות לוויתור על אזרחות קודמת, אזרחות דרך נישואין ועוד.

תהליך קבלת אזרחות לזרים בישראל

התהליך קבלת אזרחות ישראלית יכול להיות ארוך ואפילו מתיש. אבל חשוב להבין שהתהליכים והדרישות משתנים בהתאם לסטטוס האישי ולצורך. לדוגמא, הליך זכאות לאזרחות דרך נישואין עלול לקחת כמה שנים ודורש מבחנים והוכחות. בנוסף לכך, ישנם מקרים בהם הבקשות יוגשו בחו"ל, כאשר מדובר באדם שויתר בעברו על עליה. הדרישות משתנות ומגיעות דרך משרד הפנים בהתאם לנסיבות. לכן, כדי להגיע מוכנים לתהליך חשוב להגיע מראש עם כל הידע הרלוונטי על פי המאפיינים האישיים. 

ליווי מקצועי בקבלת אזרחות ישראלית לזרים.

כדי להגיע מוכנים כמו שצריך להסדרת מעמד הגירה או קבלת אזרחות ישראלית חייבים ייצוג מקצועי. באמצעות עורך דין אשרות ניתן לבצע את התהליך בצורה מוסדרת ומקצועית. בנוסף ליווי עורך דין מקצר את תהליך קבלת האזרחות באופן משמעותי. חשוב לבחור עורך דין הגירה הבקיא בנהלים השונים ובתקדימים משפטיים בתחום. יש לוודא כי הליווי נעשה בצורה צמודה עד לקבלת האזרחות ולאחריה במקרים בהם נדרשים פעולות נוספות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

לימודים וקריירה

כתיבת עבודה סמינריונית בסדר דין פלילי באוניברסיטת בר אילן 

אוניברסיטת בר-אילן זו אוניברסיטת מחקר ציבורית בישראל, הממוקמת ברמת גן. היא נוסדה בשנת 1955, והיא קרויה על שם המייסד – הרב מאיר בן-אילן. כיום מדובר באחד ממוסדות הלימוד המובילים בישראל, ואף מדובר באוניברסיטה המדורגת באופן עקבי במיטב מוסדות הלימוד העולמיים. באוניברסיטה יש כ-12 פקולטות, ביניהן ניתן למנות את הפקולטה למשפטים על שם יעקב הרצוג. 

קרא עוד »
Medical malpractice, personal injury lawyer. Health and Law concept, overhead
עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית תסמונת X שבור

תסמונת ה-X השביר היא הפרעה גנטית הגורמת למוגבלות אינטלקטואלית ולבעיות למידה. זהו הגורם הידוע ביותר של גנים בודדים לאוטיזם. אנשי מקצוע רפואיים נדרשים לידע ברמה

קרא עוד »
עריכת דין ומשפטים

חוק סיעוד: קשישים וניצולי שואה

חוק הסיעוד הוא מערכת חקיקה המכסה את מקצוע הסיעוד. הוא קובע את הזכויות והחובות של האחיות, כמו גם המטופלים שלהן. במאמר זה נסתכל מקרוב על

קרא עוד »
דילוג לתוכן