מה עושים כשיש פנצ'ר בגלגל?

תוכן עניינים
יעל גולדמן

עורכת תוכן ראשית

פנצ'ר זה מתסכל מאוד, אבל לא סרט כזה גדול אם יודעים איך לטפל בו. סביר מאוד שאתם תתקלו במהלך חייכם בשתי סיטואציות בהם תצטרכו להתמודד עם פנצ'ר: לפני ובמהלך הנסיעה. אז כשזה יקרה, מה אתם בדיוק אמורים לעשות? להלן הפעולות שיש לנקות:

זיהוי פנצ'ר לפני הנסיעה 

זה המקרה היותר טוב, כי על אף שאתם אולי תתעכבו מעט בדרך לעבודה או ליעד שאתם צריכים להגיע אליו, אבל לפחות לא נתקעתם באמצע הדרך וזה הופך את התפעול לפשוט יותר. במקרה כזה, הדבר ההגיוני ביותר לעשות הוא להחליף גלגל. לא מומלץ להזמין גרר כי הפעולה של החלפת הגלגל היא מאוד פשוטה, וגם אם אתם תרגישו שזה קצת גדול עליכם, אז תוכלו להיעזר בעובר אורח שכנראה יוכל לסייע. בכל מקרה, להלן הדרכת וידאו  לתפעול פנצ'ר:

דגש חשוב:

הגלגל הרזרבי הוא גלגל "פשפש" ולכן אסור לנסוע בו מהר! עם החלפת הגלגל והתקנת הגלגל הרזרבי, עליכם לדחות את התוכניות שלכם ולנסוע ישירות למוסך לטובת תיקון הפנצ'ר. במידה ואתם נתקעים באזור פרדס חנה, אז תוכלו לבקר במוסך שלנו ונשמח לתת לכם שירות: פנצ'ריה בפרדס חנה.

זיהוי פנצ'ר תוך כדי הנסיעה. 

במקרה של פנצ'ר תוך כדי הנסיעה, עליכם לפעול על פי סדר הפעולות הבא:

  1. לעצור מיד – המשך נסיע ואף לו הקצרה ביותר – יסכן אתכם וגם יפגע בגלגל עצמו
  2. חנו את הרכב במשטח יציר וישר (לא ירידה או עלייה)
  3. הפעילו אורות חירום
  4. כבו את הרכב על P
  5. שכל יושבי הרכב יצאו החוצה
  6. הציבו תמרור משולש ולבשו אפוד זוהר (חובה בחוק!). המשלוש צריך להיות חשוף לטווח ראייה של כ-100 מטרים
  7. בצעו את החלפת הגלגל כמו בהדרכה
  8. מצטערים, אבל אתם צריכים לשנות את התוכניות שלכם. סעו למוסך הקרוב!

תיקון פנצ'ר עם מערכת הלחץ החדשה (ללא גלגל רזרבי)

במידה והמכוניות שלכן הם מהדמים החדשים, אז יש לכם מדחס שאמור למלא את הצמיג עם הפנצ'ר באוויר שאמור להספיק לנסיעה עד למוסך הקרוב. האוויר שיזרום אל הצמים יכיל גם חומר שאמור לאטום זמנית את התקר. להלן סרטון הדרכה לשימוש במדחס עבור הרכבים החדשים:

איך מוצעים פנצ'ריה קרובה?

אפשר לחפש בגוגל פנצ'ריה, אבל מומלץ להתקשר למקום ולברר אם הם פתוחים. הרבה פעמים גוגל "מזייפת" במידע אודות שעות הפעילות. כמו כן, תוכלו להשתמש באפליקציה של איזי, ולהכווין אותה לאתר לכם פנצ'ריה קרובה. ולבסוף, אפשר לבקש מוויז לנווט אתכם לפנצ'ריה הקרובה. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

אם לא תצפו, לא תאמינו

הערך הסמלי של הגביע בעולם הספורט

בעולם הספורט, הגביע מסמל הרבה יותר מסתם פרס או תמריץ. הוא מגלם בתוכו את המאמץ, הנחישות וההישגים של הספורטאים והקבוצות. הגביע הוא סמל לניצחון, לגדולה ולהצטיינות בענף הספורט. במאמר זה נבחן את הערך הסמלי של הגביע בספורט ואת משמעותו העמוקה.

קרא עוד »
אם לא תצפו, לא תאמינו

בעלי החיים שמתנהגים כמו בריונים

בריונות היא תכונה שעד עכשיו יכולנו לשייך אותה רק לבני אדם. אבל אחרי שתצפו בתיעוד הבא, אתם תגלו שגם בעלי חיים יכולים להציג צדדים בריוניים וקשוחים שישאירו אתכם מופתעים:

קרא עוד »
אם לא תצפו, לא תאמינו

כשחיילים אמריקנים מגיעים לביקור במפתיע: הרגעים הכי מרגשים שראינו

חיילים אמריקנים נשלחים למדינות רחוקות לתקופה ארוכה שבמהלכה הם כעמט ולא מגיעים לבקר במולדתם. על כן, כשביקור כזה מתקיים – הוא רגע מרגש לכל המשפחה והאוהבים. אבל החיילים האלו בחרו להפתיע את משפחתם באופן מקורי ומרגש. צפו כיצד חיילים אמריקנים הפתיעו את משפחתם בביקור לאחר זמן ממשוך בחזית:

קרא עוד »
דילוג לתוכן