חוק סיעוד: קשישים וניצולי שואה

תוכן עניינים
יעל גולדמן

עורכת תוכן ראשית

חוק הסיעוד הוא מערכת חקיקה המכסה את מקצוע הסיעוד. הוא קובע את הזכויות והחובות של האחיות, כמו גם המטופלים שלהן. במאמר זה נסתכל מקרוב על קשישים וניצולי שואה. מהן זכויותיהם לפי חוק הסיעוד? איזה סוג יחס מגיע להם?

קשישים הם אחת הקבוצות הפגיעות ביותר בחברה שלנו, לעתים קרובות הם נשכחים ומוזנחים. על פי חוק הסיעוד, יש להם הזכות לקבל את הטיפול הטוב ביותר. זה כולל גישה לטיפול רפואי, שירותים סוציאליים ותמיכה פסיכולוגית. צריך גם להתייחס אליהם בכבוד ובכבוד.

ניצולי שואה הם עוד קבוצה שנשכחת לרוב. הם עברו טראומה ואובדן בלתי נתפסים. על פי חוק הסיעוד, יש להם הזכות לקבל את הטיפול הטוב ביותר. זה כולל גישה לטיפול רפואי, שירותים סוציאליים ותמיכה פסיכולוגית. צריך גם להתייחס אליהם בכבוד ובכבוד.

קצבת סיעוד

קצבת סיעוד ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, הגרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום, וכן לאנשים הזקוקים להשגחה בבית למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם. הקצבה נועדה לסייע לקשיש ולבני משפחתו בטיפולו.במסגרת חוק הסיעוד של הביטוח לאומי ניתנת האפשרות לקבלת גמלת סיעוד, החוק כולל מגוון שירותי טיפול שונים ולא כולל גמלה כספית.

כיצד מקבלים זכאות לקצבה?

על מנת לקבל את גמלת הזכאות יש לעמוד בכמה תנאים אשר קובעים את הזכאות ואף משפיעים על היקף הגמלה. התנאים המדוברים הם:

1.כל אדם אשר זקוק לעזרה מטעם הזולת בביצוע פעולות היום יום הבסיסיות

2. כל אדם אשר הוא תושב ישראל והגיע לגיל הפרישה לגמלאות

3. כל מי שעומד בתנאי מבחן ההכנסה-מדובר במבחן הבוחן את ההכנסות של האדם, במידה והאדם לא עובר את רמת ההכנסה שקבע ביטוח לאומי אז הוא זכאי לגמלה.

4. כל מי שגר בביתו, בדיור מוגן, מחלקה סיעודית ומחלקה לתשושי נפש ולא במוסד, עומד בתנאי הזכאות.

5. כל מי שלא מקבל גמלה להשגחה או טיפול אישי מטעם מוסדות המדינה, או כל מי שלא מקבל קצבה מטעם הביטוח הלאומי, עומד בקריטריונים של הזכאות.

כמה כסף מקבלים בקצבה?

את היקף גמלת הסיעוד ושעות הטיפול יקבע הביטוח הלאומי, זאת בהתאם למצבו הפיזי של המטופל ובהתאם להכנסותיו החודשיות. אנו מקווים שמאמר זה נתן לכם כמה תובנות על חוק הסיעוד ועל זכויותיהם של קשישים וניצולי שואה. אנו מאמינים שלכולם מגיע שיתייחסו אליו בכבוד ובכבוד. אם אתם מכירים מישהו שלא מקבל את הטיפול הדרוש לו, אנא פנו אלינו. אנחנו יכולים לעזור להם לקבל את הטיפול והתמיכה שהם ראויים להם. תודה שקראתם!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

לימודים וקריירה

כתיבת עבודה סמינריונית בסדר דין פלילי באוניברסיטת בר אילן 

אוניברסיטת בר-אילן זו אוניברסיטת מחקר ציבורית בישראל, הממוקמת ברמת גן. היא נוסדה בשנת 1955, והיא קרויה על שם המייסד – הרב מאיר בן-אילן. כיום מדובר באחד ממוסדות הלימוד המובילים בישראל, ואף מדובר באוניברסיטה המדורגת באופן עקבי במיטב מוסדות הלימוד העולמיים. באוניברסיטה יש כ-12 פקולטות, ביניהן ניתן למנות את הפקולטה למשפטים על שם יעקב הרצוג. 

קרא עוד »
Medical malpractice, personal injury lawyer. Health and Law concept, overhead
עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית תסמונת X שבור

תסמונת ה-X השביר היא הפרעה גנטית הגורמת למוגבלות אינטלקטואלית ולבעיות למידה. זהו הגורם הידוע ביותר של גנים בודדים לאוטיזם. אנשי מקצוע רפואיים נדרשים לידע ברמה

קרא עוד »
עריכת דין ומשפטים

קבלת אזרחות ישראלית לזרים- זה אפשרי

הבסיס החוקתי לקבלת אזרחות בישראל נוסח במסגרת חוק האזרחות. במהלך השנים שחלפו חלו שינויים בחוק ובהגדרות השונות. חרף השינויים, הליך קבלת אזרחות ישראלית יכול להיות

קרא עוד »
דילוג לתוכן