חוק סיעוד: קשישים וניצולי שואה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

חוק הסיעוד הוא מערכת חקיקה המכסה את מקצוע הסיעוד. הוא קובע את הזכויות והחובות של האחיות, כמו גם המטופלים שלהן. במאמר זה נסתכל מקרוב על קשישים וניצולי שואה. מהן זכויותיהם לפי חוק הסיעוד? איזה סוג יחס מגיע להם?

קשישים הם אחת הקבוצות הפגיעות ביותר בחברה שלנו, לעתים קרובות הם נשכחים ומוזנחים. על פי חוק הסיעוד, יש להם הזכות לקבל את הטיפול הטוב ביותר. זה כולל גישה לטיפול רפואי, שירותים סוציאליים ותמיכה פסיכולוגית. צריך גם להתייחס אליהם בכבוד ובכבוד.

ניצולי שואה הם עוד קבוצה שנשכחת לרוב. הם עברו טראומה ואובדן בלתי נתפסים. על פי חוק הסיעוד, יש להם הזכות לקבל את הטיפול הטוב ביותר. זה כולל גישה לטיפול רפואי, שירותים סוציאליים ותמיכה פסיכולוגית. צריך גם להתייחס אליהם בכבוד ובכבוד.

קצבת סיעוד ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, הגרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום, וכן לאנשים הזקוקים להשגחה בבית למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם. הקצבה נועדה לסייע לקשיש ולבני משפחתו בטיפולו.

 במסגרת חוק הסיעוד של הביטוח לאומי ניתנת האפשרות לקבלת גמלת סיעוד, החוק כולל מגוון שירותי טיפול שונים ולא כולל גמלה כספית.

על מנת לקבל את גמלת הזכאות יש לעמוד בכמה תנאים אשר קובעים את הזכאות ואף משפיעים על היקף הגמלה. התנאים המדוברים הם:

1.כל אדם אשר זקוק לעזרה מטעם הזולת בביצוע פעולות היום יום הבסיסיות

2. כל אדם אשר הוא תושב ישראל והגיע לגיל הפרישה לגמלאות

3. כל מי שעומד בתנאי מבחן ההכנסה-מדובר במבחן הבוחן את ההכנסות של האדם, במידה והאדם לא עובר את רמת ההכנסה שקבע ביטוח לאומי אז הוא זכאי לגמלה.

4. כל מי שגר בביתו, בדיור מוגן, מחלקה סיעודית ומחלקה לתשושי נפש ולא במוסד, עומד בתנאי הזכאות.

5. כל מי שלא מקבל גמלה להשגחה או טיפול אישי מטעם מוסדות המדינה, או כל מי שלא מקבל קצבה מטעם הביטוח הלאומי, עומד בקריטריונים של הזכאות.

את היקף גמלת הסיעוד ושעות הטיפול יקבע הביטוח הלאומי, זאת בהתאם למצבו הפיזי של המטופל ובהתאם להכנסותיו החודשיות.

אנו מקווים שמאמר זה נתן לכם כמה תובנות על חוק הסיעוד ועל זכויותיהם של קשישים וניצולי שואה. אנו מאמינים שלכולם מגיע שיתייחסו אליו בכבוד ובכבוד. אם אתם מכירים מישהו שלא מקבל את הטיפול הדרוש לו, אנא פנו אלינו. אנחנו יכולים לעזור להם לקבל את הטיפול והתמיכה שהם ראויים להם. תודה שקראתם!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:
אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

Medical malpractice, personal injury lawyer. Health and Law concept, overhead
עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית תסמונת X שבור

תסמונת ה-X השביר היא הפרעה גנטית הגורמת למוגבלות אינטלקטואלית ולבעיות למידה. זהו הגורם הידוע ביותר של גנים בודדים לאוטיזם. אנשי מקצוע רפואיים נדרשים לידע ברמה

קרא עוד »
הכל לבית

מאוורר תקרה עם שלט

כמו כל מכשיר מודרני אחר, מאוורר תקרה אפשר לרכוש עם שלט רחוק שנותן לנו לשלוט על מגוון אפשרויות ההפעלה של המאוורר. אפשרות זאת מומלצת גם

קרא עוד »
דילוג לתוכן