האמת הלא נעימה על הכריות שלנו תשנה את כל מה שחשבתם על מיטה נעימה ונקייה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

בשביל רובינו המיטה היא המקום הקדוש ביותר בבית, המנוחה והנחמה שבסוף יום ארוך נמצאת בין סדינים עוטפים שמיכה מפנקת וכריות נוחות.
תחושת הניקיון הופכת למעין טקס עבור חלקינו שאפילו לא מסכימים להיכנס למיטה בלי להתקלח לפני.
אבל לא משנה כמה יוקרתית המיטה, המצעים, הכריות או הציפות שלנו הן מהוות בית ללכלוך וטפילים לא רצויים.

על פי המלצות שמתבססות על מחקרים רבים בנושא ההיגיינה יש להחליף את המצעים אחת לשבוע או שבועיים בכדי למנוע הצטברות יתר של לכלוך שהגוף שלנו מותיר אחריו בזמן השינה ולוודא שחיידקים לא הופכים את הסדינים שלנו לביתם אבל את הציפה של הכרית שלנו יש להחליף אחת לשבוע למען הפנים והראש שלנו.

אז מה קורה על הציפות שלנו שאנחנו מפצירים בכם להחליף אותם כל שבוע? האמת הולכת להיות קשה לקריאה.
על הציפות שלנו יש את קרדית האבק שהיא יצור חי מיקרוסקופי שחי בבית שלנו וגם על המצעים שלנו, וכמו כל יצור חי הקרדית משאירה אחרי צואה על המצעים והציפה שלנו.
בנוסף על החיה שחיה איתנו במיטה, כולנו באופן קבוע משילים תאי עור מתים ובכל לילה שאנחנו ישנים נערמים עוד ועוד תאי עוד מתים על הציפה שלנו.
תוכלו לנחש את המאנץ' האהוב על הקרדית? אז כן, התאים המתים הם המזון האהוב עליה והיא מגיעה הישר למקום בו אנחנו שמים את הראש בסוף היום וזוללת את האוכל וכמובן משאירה אחריה צואה מיקרוסקופית.

אז חוץ מהשותפה הלא רצויה שלנו במיטה, אנחנו במהלך הלילה מלכלכים את הציפה שלנו בשלל הפרשות כמו רוק, שיער, זיעה, קשקשים, ריר, שעוות אוזניים ולעיתים גם נזלת.
הפרשות אלו יוצאות באופן טבעי תוך כדי השינה שלנו ונערמות על הכרית, מתייבשות במהלך היום וכך התהליך חוזר חלילה בכל לילה שאנחנו מניחים את הראש על הכרית ועוצמים את העיניים בדרך לחלומות מתוקים.

כל הפרשות אלו יוצרות לקרדית את התנאים האידאליים בשבילה, אולם אנחנו לא יכולים להאשים את החיה בכל הריסה השינה שלנו שכן גוף האדם הוא אחראי לייצור התנאים האלה בכך שבכל יום האדם הממוצע משיל מגופו כ-1 ליטר של זיעה, 10 גרם של מלח, 40 גרם שומן ו-2 מיליארד תאי עור מתאים.
תוסיפו על כל אלה את ההפרשות הלא נשלטות במהלך הלילה של זיעה רוק וכו' ואנחנו מקבלים את התנאים האידאליים לקרדית האבק לחגוג על הציפה והמיטה שלנו.

חוץ מכל אלה, שאריות של איפור, קרם הגנה, קרם לחות או כל דבר שאנחנו מיישמים על העור שלנו לפני השינה תורם אף הוא לחגיגת האוכל וההפרשות הנשארות על הציפה שלנו.

אז מה כל זה יכול לעשות לנו?
הדבר הראשון שחשוב להבין הוא שהציפה הומצאה בדיוק בגלל הסיבות האלו! במידה והיינו ישנים על כרית "עירומה" הלכלוך היה מצטבר באופן שיטתי ולא היינו מצליחים לנקות אותו והוא היה חוזר חזרה על עורנו בזמן השינה.
לכן המציאו את הציפה כדי שתהווה מעין הגנה שניתן לנקות ולמנוע מהלכלוך להצטבר בחזרה על העור שלנו, דבר העלול לגרום לגירויים, אדמומיות ופריחה.

אז איזה פקטורים משפיעים על הסבירות שלנו לקבל גירוי, אדמומיות או פריחה? הציפה שמטרתה להגן עליה יכולה לעשות ההפך אם לא נדאג לכבס אותה אחת לשבוע ותגביר את הסיכוי לפגיעה בעור.
חוץ מציפה מלוכלכת לאוהבי בעלי החיים שבנינו אשר חיים עם כלב, חתול או כל בעל חיים כזה או אחר – השילוב בין קרדית האבק ושיער בעלי החיים על המיטה שלנו יכולה להוות שילוב שיגביר את הסיכוי לאקנה, אלרגיות ופריחות ועליהם להחליף את הציפה אחת לכמה ימים.

הבדיקה שכל אחד מאיתנו יכול לעשות מעבר לשטיפה שבועית של הציפה היא להריח את הכרית שלנו.
בדיקה זו יכולה לגרום לכם מעט להיגעל אבל היא חשובה, אפילו אם לאחר יום או יומיים שהחלפנו את הציפה נודף ממנה ריח רע זה אומר שהיא לא נקייה ויש להחליף אותה שוב.

לסיכום, לא משנה כמה נושא ההיגיינה בוער בכם חשוב מאוד לשטוף את כל המצעים ולהחליפם אחת לשבוע או שבועיים ובפרט את הציפה אחת לשבוע כדי להבטיח מיטה נקייה ומנחמת כמו שאנחנו מפנטזים עליה לאורך כל היום.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:
אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית באבחון סרטן

האם אתם או מישהו שאתה אוהב נפגע בגלל אבחון שגוי של סרטן? חשוב להבין את הזכויות המשפטיות והאפשרויות שלכם לקבלת פיצויים אבחון מוקדם של סרטן

קרא עוד »
דילוג לתוכן