האם עבירות סמים קלים גוררות סנקציה פלילית?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אנשים רבים בישראל שנת 2022 צורכים סמים קלים ממגוון סיבות, ולאו דווקא באופן שגורם לפגיעה עצמית או לפגיעה באחרים. מציאות זו עלולה להיות מבלבלת, ועולה השאלה האם ישנו סעיף חוקי במדינת ישראל שאוסר על השימוש בסמים קלים? מה קורה אם נתפסים על עבירת סמים קלים, והאם עלולות להיות סנקציות פליליות בנידון? האם עלולה להיות נגד המשתמשים בסמים קלים חקירה בעבירות סמים? במאמר זה יפורט מידע זה. 

עבירות סמים קלים: מה החוק אומר?

מפתיע לדעת שבישראל קיימת פקודת סמים מלפני מספר עשורים ופקודה זו לא עושה שום הבחנה בין סמים קלים לסמים קשים. על כן אין סעיף ספציפי הנוגע לעבירת סמים קלים. עם זאת, במערכת החוק והמשפט מקובל לבצע את ההבחנה כך שמריחואנה נחשבת לסמים קלים וסוגי סמים קשים יותר נכנסים לקטגוריית הסמים הקשים. חקירה בעבירות סמים יכולה להתבצע נגדכם בין אם נתפסתם על עבירות סמים קלים או קשים. 

נתפסתי על עבירת סמים קלים: מה עלול לקרות?

החזקה של כל כמות שהיא של סמים קלים נחשבת לעבירת סמים קלים, גם החזקת גרמים בודדים. על כן עלולה להתנהל נגדכם חקירה בעבירות סמים גם בעבור החזקה של כמות מזערית. אם אתם עומדים במצב זה חשוב שתדעו מה הצעדים שעליכם לנקוט, במקום להיכנס לפאניקה ולאבד עשתונות.

מה עושים אם מתנהלת נגדי חקירה בעבירות סמים

הדבר החכם ביותר לעשות ברגע שמתחילה להתנהל מולכם חקירה בעבירות סמים היא לפנות לעורך דין מוסמך לעניין זה. עורך דין מוסמך ומקצועי, בעל וותק וניסיון, יוכל ללוות אתכם לאורך הליך החקירה ולוודא שכלל הדברים מתנהלים כמו שצריך. מבחינה חוקית עורך דין הבקיא בתחום הסמים הקלים יוכל להכווין אתכם לאורך הליך החקירה והמשפט ויעשה הכול כדי שתצאו עם מינימום נזק וסבל מהליך זה.

לסיכום

עבירות סמים קלים עלולות לגרום לסנקציות פליליות. חקירה בעבירות סמים אינה דבר נוח ונעים ועל כן כדאי להסתייע באיש מקצוע כגון עורך דין המומחה לתחומים אלו, שיכווין אתכם לאורך התהליך. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:
אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

עריכת דין ומשפטים

רשלנות רפואית באבחון סרטן

האם אתם או מישהו שאתה אוהב נפגע בגלל אבחון שגוי של סרטן? חשוב להבין את הזכויות המשפטיות והאפשרויות שלכם לקבלת פיצויים אבחון מוקדם של סרטן

קרא עוד »
דילוג לתוכן